Český hudební slovník osob a institucí

Centrum hudební lexikografie

Ústav hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity
Vedoucí redaktor: Petr Macek
Redakční kruh: Petr Kalina, Karel Steinmetz, Šárka Zahrádková

A B C Č D Ď E
F G H Ch I J K
L M N Ň O P Q
R Ř S Š T Ť U
V W X Y Z Ž  
 

Přihlášení

CENTRUM HUDEBNÍ LEXIKOGRAFIE

Ústav hudební vědy
Filozofická fakulta
Masarykova univerzita
Arna Nováka 1
602 00 Brno

Tel: +420 5 49494623
Fax: +420 5 49497478
Email: slovnik@phil.muni.cz

Šinkorová, Daniela

Tisk


Charakteristika: Herečka a zpěvačka

Datum narození/zahájení aktivity:28.12.1972
Text
Literatura

Šinkorová, Daniela, herečka a zpěvačka, narozena 28. 12. 1972, Nitra (Slovensko).

Studovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a následně muzikálové herectví na brněnské JAMU. Během studií hostovala v Bratislavě na Nové scéně v muzikálu Grandhotel a v Městském divadle v Brně v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard. JAMU absolvovala s rolí Sugar v muzikálu Někdo to rád horkéNárodním divadle v Brně. V následujících letech účinkovala v pražských muzikálech Dracula a Hair. V roce 2002 se představila v Národním divadle Brno v muzikálu Sweet Charity v roli Charity a tamtéž v muzikálu Kristián v roli Zuzany. V pražském divadle Karlín vystupovala v muzikálu Anděl s ďáblem v těle a v muzikálu Chicago. Účinkovala v pražských muzikálech Cats, Pokrevní bratři, Kabaret, ve swingovém muzikálu Hledá se muž. Zn: Bohatý! a v hudební komedii Miluju tě, ale…
Šinkorová si zahrála v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Nemocnice na kraji města po 20ti letech. Představila se ve filmu Experti režiséra Karla Corna. Je častým hostem hudebně-zábavných programů, jako Jsou hvězdy, které nehasnou, Zlatá mříž nebo Go Go Show. Participovala na albech Rebelové rokenrolů, Pomáda, Velká muzikálová show, Vlasy atd.. V květnu 2004 vydala první sólové album To je štěstí. Píseň Vzácnej dar byla  nominována v anketě Hit roku 2003 a píseň To je štěstí získala Zlatou Českou dvanáctku (Český rozhlas). Roku 2005 vydala další album s názvem Muzikál, Film, Televize.
Roku 2002 získala cenu Thálie v kategorii muzikál, opereta za roli Zuzany v muzikálu Kristián, stejnou cenu si vysloužila o dva roky později za roli Sally Bowles z muzikálu Kabaret (Divadlo J. K. Tyla v Plzni). V roce 2006 získala první cenu v anketě Týtý v kategorii herečka.


Jitka Bařinková

 


Literatura

 

Datum poslední změny: 14.5.2010